Kremy na trądzik – nasz ranking

Walka z trądzikiem bywa długotrwała i żmudna. A wszystko to przez nieodpowiednio dobrane kremy  przeznaczone do zwalczania zmian trądzikowych. Jeśli nie już od dłuższego czasu nie możesz uporać się z trądzikiem, polecam poniższy ranking, który pozwoli wybrać najskuteczniejsze preparaty. Które kremy na trądzik są warte polecenia i stosowania? A które należy omijać szerokim łukiem?

1. Acnezine – nasz nr 1


Naszym „numerem jeden” okazał się preparat Acnezine, występujący w formie kremu na trądzik oraz kapsułek. To właśnie stanowi klucz do sukcesu. Krem działa bowiem na trądzik bezpośrednio, zaś kapsułki wspomagają walkę ze zmianami trądzikowymi od wewnątrz.

Zaletą Acnezine jest jego skład. W kremie znajdziemy między innymi: nadtlenek benzoilu o stężeniu 5% – substancję, która jest niezwykle pomocna, jeśli chodzi o leczenie trądziku. Wykazuje działanie utleniające, niszcząc tym samym beztlenowe środowisko rozwoju bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników. W kremie znajduje się również szereg innych substancji, wykazujących działanie wspomagające leczenie zmian trądzikowych. Działanie kremu potęgowane jest przez tabletki, które zawierają szereg dobroczynnych witamin i minerałów, a których niedobór przyczynia się do powstawania trądziku.

Rezultaty? Regularne przyjmowanie kapsułek oraz smarowanie zmian trądzikowych kremem przez okres co najmniej dwóch miesięcy skutkuje widoczną poprawą kondycji cery. Wszelkie zmiany trądzikowe łagodnieją, a z czasem całkowicie znikają.

Zalety? Wysoka skuteczność potwierdzona nie tylko badaniami laboratoryjnymi, ale również opiniami osób od dawna zmagających się z trądzikiem oraz brak jakichkolwiek skutków ubocznych w postaci podrażnień skóry.

2. Trioxil


To nie krem, lecz żel przeznaczony do walki z trądzikiem. Trioxil wyróżnia się na tle innych dermokosmetyków nie tylko składem, ale przede wszystkim swoją innowacyjnością. Preparat opiera się bowiem o technologię nanosomową. Oznacza to jeszcze większą skuteczność. Dobroczynne substancje przyczyniające się do walki z trądzikiem zamknięte są w mikroskopijnej wielkości cząsteczkach, które docierają do głębokich warstw skóry – źródła problemu i dopiero tam zostają uwolnione.

Za redukcję trądziku odpowiada przede wszystkim 14% bisazulene. Jego działanie wspomaga również szereg innych substancji. Więcej o tym preparacie możecie przeczytać na naszym blogu – Przegląd najpopularniejszych preparatów na trądzik – Trioxil.

Efekty? Już po dwóch tygodniach regularnej kuracji można zauważyć poprawę w wyglądzie cery. Jednak pełne rezultaty widoczne są w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia stosowania żelu Trioxil. Skóra nie jest wysuszona, lecz wygląda zdrowo i promiennie, a co najważniejsze – jest pozbawiona zmian trądzikowych.

3. Revitol Spot Gel


To żel przeznaczony do punktowej walki ze zmianami trądzikowymi. Dzięki zawartości nadtlenku benzoilu, redukuje pryszcze, nie wysuszając skóry i nie powodując podrażnień.

Efekty? By je ujrzeć, należy żel nanosić punktowo nawet 4 razy dziennie. W rezultacie pozbywamy się wyprysków poprzez ich wysuszenie, skórę pozostawiając jednak w stanie nienaruszonym.

Zalety? Revitol Spot Gel jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bardzo dyskretny. Jest bezbarwny, a więc można go stosować przez cały dzień, bez obaw, że ktoś dojrzy iż zmiany trądzikowe wysmarowane są leczniczym żelem.

4. Brevoxyl


To krem, który przeznaczony jest do walki z trądzikiem krostkowo-grudkowym oraz trądzikiem zaskórnikowym. Działanie kremu Brevoxyl opiera się na obecności nadtlenku benzoilu o stężeniu 4% (stężenie niższe niż w przypadku Acnezine, co może rzutować na skuteczność). Oznacza to, że krem ma przyczyniać się do redukowania bakterii beztlenowych, co przekłada się na zmniejszenie ilości powstających zmian trądzikowych.

Efekty? Długotrwałe stosowanie kremu Brevoxyl nie daje spektakularnych rezultatów. Oczywiście da się zauważyć poprawę kondycji cery, aczkolwiek nie jest to efekt zadowalający. Na szczęście stosowanie preparatu nie wiąże się z pojawieniem się podrażnień.

5. Maść cynkowa z kwasem salicylowym

To kolejny preparat, który jest stosowany w walce z trądzikiem. Substancjami czynnymi są: tlenek cynku oraz kwas salicylowy, które wykazują działanie wysuszające oraz ściągające.

Efekty? Regularne stosowanie maści cynkowej (1-2 razy dziennie), ze względu na zawartość wyżej wymienionych substancji przyczynia się do znacznego wysuszenia skóry. Dlatego też zaleca się stosowanie preparatu na pojedyncze zmiany, by to właśnie je doprowadzić do przesuszenia. W innym wypadku możemy nabawić się poważnych problemów, a nawet nasilenia trądziku. Nie zawsze jednak maść cynkowa działa.

Podsumowanie

Powyższy ranking przedstawia preparaty na trądzik, które charakteryzują się mniejszą lub większą skutecznością. Naszym liderem jest Acnezine jako zestaw w formie kapsułek i tabletek. W ten sposób walka z trądzikiem jest jeszcze efektywniejsza, bowiem substancje wzajemnie potęgują swoje działanie. Zaraz „po piętach” depczą mu Trioxil i Revitol Spot Gel. Oba preparaty są godne zainteresowania.

Ponieważ kremów i suplementów diety jest więcej, zachęcamy do poddawania Waszych propozycji preparatów na wypryski. Dzięki temu nasz ranking będzie stale uaktualniany.